ŞAİRKULDAMAD
Ana Menü

Çevrimiçi Kullanıcılar
Çevrimiçi Ziyaretçiler: 1

Çevrimiçi Üyeler: 0

Toplam Üye Sayısı: 2
En Yeni Üye: Murat-yuksel

Bizi Takip Edin
Bizi şu ağlardan takip edebilirsiniz :

ARPALAR GEL GÖR BENİ NEME GEREK MUAMMA ELA GÖZLÜM ŞAŞTIM KALDIM SENDE GEL

REKLAM

Makale Hiyerarşisi
Makaleler ana sayfası » ANILAR » KUTSAL NÖBET

KUTSAL NÖBET

 

17+ Nöbet=  Hani o müsibet günümüz vardı millet olarak.Canım on yedi Temmuz,şu devrim olayı.Gerçekten bir devrim yaşadık.Çelişkili korkulu ölümlü kalımlı bir devrimi alt üst edip milletçe vatanımızı milletimizi hatta kendimizi kurtarmıştık. Başarımızı sağır sultan duymuş, koskoca anlı şanlı  bir tarih yazmıştık. Belkide bu vesileyle de tarihe geçmiştik. Bütün dünya parmak ısırmış, şaşırıp  kalmışlardı.
  İşte bu devrimden hemen sonra ki geceler cümle alem demokrasi nöbeti için yirmi beş küsür gün ve gece şehir merkezlerinde nöbet tutmuştuk millet olarak. İşte bu nöbet sırasında çok şeyler dikkatimi çekmişti.Öncelikle zamanın hükümeti veya yerel yönetimleri,bizler için çok güzel hazırlıklar yapıp umulmadık hizmetler sunmuşlardı.
     Ya halkımızın tutumları !.Nöbete gelenlerin bir çoğunun elinde bir kese kağıdı. Bu kese kağıdı Aygün çekirdeği ile doluydu.Hepsi o gece nöbet yerinde  çekirdek çıtlandı, yendi.Gece saat sıfırda hükümet meydanı bembeyaz olmuştu.
   Bazı iş adamlarımız, bu gecenin  hatırına etli  pirinç pilav verdi burada ki  ahaliye.Adamlar üç kişi altı yedi kişilik pilav ile ayran aldılar. Ayranlar içildi, etlerinin yarısı yendi, pilavlar sandalyelerin altına saklanıp öylece kaldı.Bazı kişiler fazla sandalye tutma hırsında bulundular.Ne kadar ihtiyaç sahibi gelip istedilerse verilmedi.Genede adamlar iyi idi,sandalyeleri evlerine götürmeden dağıldılar..

Yazar tinmaz - August 27 2017 888 Okunma · Yazdır

Table 'sairkuldamaddb.fusion3t695_share_table' doesn't exist
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaParolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın

En Son Makaleler
Ali Bayram
MANİLER
KÖROĞLAN
KORONA “ Covid-19”
GÜZELİM

Kısa Mesajlar
Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

tinmaz
yazılmış 20 kitabım var yardımcı olacak bir yayın evi arıyorum.